OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Řecko » Řecko Santorini

Santorini - Řecko

Santorini

je skupina ostrovů obklopující hlubokou lagunu vzniklou výbuchem sopečného ostrova. Hlavním městem ostrova je Thera (Thira, Fira) rozkládající se na vrcholku kopce. Spatřit zde můžete nejen zajímavou současnou architekturu, ale i zajímavé sbírky archeologického muzea a muzea pravěku Thery. Typickými obrázky ze Santorini jsou bílé stavby s modrými střechami, dveřmi a okenicemi. Krajina je velmi romantická a bývá častým cílem líbánek a svateb. Stálé slunce a suché letní podnebí vytváří na Santorini ideální podmínky pro fotografie a videa plné barev a světel.

Obzvlášť romantické jsou západy slunce. Veřejné pláže na ostrově jsou pokryty černým pískem, přístup do moře je pozvolný. Nejznámější letoviskem na Santorini je Perissa s několikakilometrovou krásnou pláží, vodním parkem, bary, tavernami a obchody. Dalším známým, rychle se rozvíjejícím střediskem je Kamari, rovněž s mnohakilometrovou pláží.

Řecký ostrov Santorini - mapa


Zvětšit mapu


Zvětšit mapu

Napište svůj názor na ostrov Santorini:

Přidat komentář

Hlavní město České republiky

Zvýrazněné položky jsou povinné.


 TOPlist

 

    Foto z cest