OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Řecko » Řecko Rhodos

Rhodos - Řecko

je ostrov osídlený před šesti tisíci lety, zasvěcený bohu slunce Héliovi, ohromuje návštěvníky nejen svými bohatými kulturními památkami, ale i krásnými plážemi. Rhodos patří mezi turisticky nejoblíbenější ostrovy Řecka, protože počet slunných dnů se přibližuje nejteplejšímu místu v Řecku - Krétě.

Řecko - Rhodos - Faliraki

Mezi nejznámější místa na ostrově patří stejnojmenné hlavní město Rhodos s Apollónovým chrámem, antickým stadionem, rozsáhlým středověkým hradem a prastarým přístavem Mandraki, kde údajně stála obrovská socha boha Hélia - kolos rhodský - pokládaná za jeden ze sedmi divů světa.

Lindos je malé městečko, známé zříceninami chrámu bohyně Athény, v turistickém letovisku Kolymbia se nachází dlouhá eukalyptová alej a nádherné pláže, ve Faliraki vodní park.

Řecko - Rhodos - Řecko - Rhodos - Lindos (normální)

Řecký ostrov Rhodos - mapa


Zvětšit mapu


Zvětšit mapu

Napište svůj názor na ostrov Rhodos:

Přidat komentář

Hlavní město České republiky

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Přehled komentářů

  1. Rhodos je nádherný (Anna V., 29.5.2012 12:32:05) Odpovědět

    Souhlasím s Vámi, že je tam krásně - moře, hlavní město, památky a skvělé jídlo! Byli jsme v letovisku Faliraki a zájezd byl docela levný, mohu doporučit

  2. Krása (kukuč, 21.6.2011 10:22:24) Odpovědět

    Na Rhodosu jsem byla a je to tam krásné..
    Příroda a vzduch jsou tak čisté že se mi odtamtud nevhtělo... =)


 TOPlist

 

    Foto z cest