OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Řecko » Řecko Lesbos

Lesbos - Řecko

jeden z velkých řeckých ostrovů, je téměř zaklíněn do tureckého pobřeží, ke kterému se v některých místech blíží na méně než 10 km. Název ostrova Lesbos má původ ve jménu antického boha. Díky dílům místní antické básnířky Sapfó, jejíž básně neskrývaly náklonnost k ženám, byl přejat název ostrova Lesbos do pojmu lesbická láska. Hlavním centram ostrova Lesbos je město Mytilini s přístavem, pevností a archeologickým muzeem. Mezi další známá místa na Lesbosu patří vesnice Petra s dlouhou písčitou pláží, město Molyvos s byzantským hradem a oblázkovou pláží, vesnice Anaxos s písčitou pláží, městečko Kalloni známé především díky skvělým sardinkám, které se loví v místní zátoce.

Skala Eressou je rodištěm již uváděné básnířky Sapfó, v Sigri se nachází zkamenělý les. Při návštěvě Lesbosu nezapomeňte ochutnat nejlepší řecké ouzo vyráběné v městě Plomari. Mezi další místní speciality Lesbosu patří velice kvalitní olivový olej ze Stypsi. Na Lesbosu můžete užívat nejen průzračného moře, ale i teplou vodu v lázních u termálních pramenů, kterých je na ostrově několik. Nejznámější jsou Therma Yera, Lisvorio, Polyhnitos, Eftalou.

Řecký ostrov Lesbos - mapa


Zvětšit mapu


Zvětšit mapu

Napište svůj názor na ostrov Lesbos:

Přidat komentář

Hlavní město České republiky

Zvýrazněné položky jsou povinné.


 TOPlist

 

    Foto z cest