OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Řecko » Řecko Korfu

Korfu - Řecko

Korfu je jeden ze severněji položených řeckých ostrovů. Díky častějším srážkám a teplému podnebí je ostrov Korfu pokryt velkým množstvím bujné vegetace. Z kulturních rostlin se zde pěstují zejména olivovníky, jejichž počet je na Korfu odhadován na několik miliónů. Další, pro Korfu typickou plodinou je trpasličí pomeranč kumquat, ze kterého se kromě jiného vyrábí zde proslulý stejnojmenný likér.

Zelené vnitrozemí Korfu, lemované písčitými a oblázkovými pláže se spoustou kouzelných zátočin, tyrkysově modré moře s křišťálově čistou vodou, to je úžasný pohled na pobřeží Korfu z místních kopečků nebo z okénka letadla přes přistáním. Největším městem na ostrově Korfu je Kerkyra, poblíž kterého se nachází letiště s nejkratší přistávací dráhou v Evropě, která začíná v moři a končí před silnicí ve městě.

Přistávací dráha letiště u Kerkyry na Korfu

V době přistávání a vzletu letadel se stojí na semaforu,  tak že můžete letadla dobře sledovat. Během letní sezóny je ostrov Korfu hojně navštěvován zejména turisty, kteří vyhledávají méně horké podnebí, než které panuje na jižněji položených řeckých ostrovech.

Řecký ostrov Korfu - mapa


Zvětšit mapu
Zvětšit mapu

Napište svůj názor na ostrov Korfu:

Přidat komentář

Hlavní město České republiky

Zvýrazněné položky jsou povinné.


 TOPlist

 

    Foto z cest