OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Úvodní stránka » Řecko » Řecko Kréta

Kréta

Chcete-li si sjednat cestovní pojištění online, doporučujeme Vám ePojisteni.cz.

Kréta je největším řeckým ostrovem s nejteplejším podnebím v Evropě. Tato nejjižnější obydlená část Řecka je vzdálená cca 300 km od břehů Afriky, odkud na jižní pobřeží vítr často dovane písek až ze Sahary. Na Krétě je počasí v létě téměř bez srážek, prší zpravidla jen v zimě a na jaře.

 Kréta - západ slunce na pobřeží

Díky hornatému terénu Kréty (nejvyšší hora Psiloritis dosahuje do výšky 2456m) jsou rozdíly v podnebí jednotlivých částech Kréty poměrně značné.

Kréta - Samaria

Na jihu Kréty častěji fouká, je tepleji, ale moře je hlubší a studenější než na severu. V západní část Kréty v okolí města Chania je srážek více a okolí je zelenější. Východní část Kréty je sušší a vyprahlejší.

Kréta - Spinalonga

Na Krétě je spousta památek, které jsou během sezóny dobře dostupné místními autobusy. Mezi nejznámější místa na Krétě patří hlavní město ostrova Heraklion s benátskou pevností, přístavem a letištěm, přístav a staré město Rethymno s úzkými uličkami, Chania se středověkými stavbami, plážová letoviska Malia, Platanias, Plakias, Hersonissos a další.

Kréta - pláže

 

Mapa Kréty


Zvětšit mapu


Zvětšit mapu

Napište svůj názor na ostrov Kréta:

Přidat komentář

Hlavní město České republiky

Zvýrazněné položky jsou povinné.


 TOPlist

 

    Foto z cest